Babiš oznámil, že v České republice je možné „na kohokoliv“ objednat trestní stíhání

Český premiér a dolarový miliardář Andrej Babiš řekl v pátek na zasedání parlamentu, že v České republice je nyní možné objednat trestní stíhání a poslat kohokoliv do vězení.

Český parlament projednával v pátek žádost policie, aby byl zbaven poslanecké imunity premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v souvislosti s tím, že nezákonně získal pro jednu ze svých firem příspěvek EU ve výši dvou milionů euro, a většinou hlasů schválil jeho vydání do rukou justice.

„Žijeme v zemi, kde je možné objednat trestní stíhání a poslat kohokoliv do vězení,“ řekl Babiš během svého vystoupení na svou obhajobu a dodal, že se ho chtějí zbavit političtí protivníci. Premiérova slova vyvolala velké rozhořčení u zástupců opozičních stran. „Podobná slova mohla zaznít v nějaké levné hospodě u půllitru piva.

Ale pronesl je předseda vlády na zasedání parlamentu, a teď je slyšeli všichni. Dvakrát jsem se obrátil na Roberta Pelikána, přítomného v sále, který už tři roky stojí v čele ministerstva spravedlnosti, aby vystoupil a potvrdil nebo vyvrátil slova Babiše, s nímž je ve stejném politickém hnutí, ale ministr zbaběle mlčel,“ řekl po zasedání poslanec a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.


Není zde článek celý?