Babišova europoslankyně Charanzová nechce na Hradě Zemana

Jak se zdá, v hnutí ANO nesdílí všichni stejný názor na novou hlavu státu, jako Andrej Babiš. Dita Charanzová, vlivná europoslankyně a po konci spolupráce Pavla Teličky s ANO pravá ruka šéfa hnutí v Bruselu, chce na Hradě jiného prezidenta, než Miloše Zemana.

Svůj názor vyjádřila Charanzová na svém webu. „Zítra začneme rozhodovat o tom, kdo bude reprezentovat Českou republiku v nejvyšší ústavní funkci a já bych byla velmi ráda, kdyby nás po dobu dalších pěti let zastupoval doma i ve světě někdo jiný než Miloš Zeman,“ napsala europoslankyně.

„Přála bych si, aby na Hradě usedl slušný člověk, důstojný prezident, který bude naši společnost spojovat a nebude se snažit o opak,“ dodává politička, která má v Bruselu velké slovo.

Podle jejích slov by se mělo jednat o kandidáta, který opráší a utvrdí spojenectví se strategickými partnery demokratického světa naší malé, ale krásné země v historicky neklidném regionu střední Evropy.

Po dnešním vyjádření Andreje Babiše, který jednoznačně podpořil Zemana v blížících se prezidentských volbách, se jedná o prvního zástupce hnutí ANO, který s jeho názorem nesouhlasí.

Není zde článek celý?