Babišův místopředseda podpořil Drahoše, Zemanova kultivovaného protivníka

Všichni členové hnutí ANO zřejmě neposlechnou výzvu svého předsedy Andreje Babiše a nebudou ve druhém kole prezidentské volby podporovat Miloše Zemana. Primátor Brna a místopředseda Babišova hnutí Petr Vokřál totiž na Facebooku deklaroval svou podporu Jiřímu Drahošovi.

Když Andrej Babiš něco řekne, bývá to pro všechny členy jeho hnutí příkazem. U prezidentské volby se však zdá, že ne všichni poslechnou slova svého vůdce. Petr Vokřál se, stejně jako třeba europoslankyně Dita Charanzová, rozhodl, že Miloše Zemana nepodpoří.

„Jen pár slov k prezidentským volbám. Jsem rád, že v druhém kole bude mít pan prezident Zeman důstojného, kultivovaného a vzdělaného protivníka. Pana profesora Drahoše jsem volil v prvním kole a budu jej volit i v druhém,“ napsal místopředseda ANO na sociální síť.

Vyzval také všechny voliče, aby nezůstali lhostejní. „Ale ať jste volili nebo budete volit kohokoliv, nejdůležitější je, že se voleb účastníte. Právo volit a samotný volební akt jsou vrcholem demokracie a byť je volební účast relativně vysoká, téměř polovina občanů k volbám nechodí,“ zkonstatoval.

„Nevím zda je to nezájem, znechucenost politkou, lenost či něco jiného, možná od každého trochu. Ale pojďme se prosím „hecnout“ a za dva týdny přijít k druhému kolu prezidentských voleb v co nejsilnější sestavě,“ vyzval Petr Vokřál na svém facebookovém profilu.

Není zde článek celý?