Bezradný Babiš v úzkých opět zpochybnil nezávislost policie a právní stát

Předseda vlády označil své trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo za zmanipulované a objednané. Znovu tak zpochybnil nezávislost české justice a policie. Bezprecedentní útok na právní stát je již několikátou Babišovou snahou ovlivnit vyšetřování svého možného dotačního podvodu.

Ačkoliv se podle zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům jednoznačně u získání o eurodotace na Čapí hnízdo jednalo o protiprávní jednání, Andrej Babiš se stále rozčiluje a snaží se vinu hodit na všechny okolo. Hovoří o mafii, která si objednala jeho odstranění z politiky, a lže o tom, že nemá s celou kauzou nic společného.

Alarmující je ovšem fakt, že se Babiš nestydí obvinit nejen vyšetřovatele, na kterého se snažil pomocí exdetektiva Jiřího Komárka naházet špínu a zpochybnit jeho práci, ale zaútočil i na svobodné rozhodování soudů a státních zástupců.

Pokud by měl Babiš pravdu, pouze by přiznal, že za doby ovládání ministerstva spravedlnosi jeho spolustraníkem Robertem Pelikánem skutečně k takovým zásahům docházelo, nebo má podobnou zkušenost z doby, kdy jako mocný podnikatel tahal za politické nitky, což mu umožnilo mnohé.

Andrej Babiš je v úzkých a jeho hysterie a útoky na všechny strany to dokazují. V pozici premiéra, který je trestně stíhán, nemá moc manévrovacího prostoru nejen při sestavování vlády, ale také na evropské scéně se na něj budou dívat skrz prsty.

Přestože Babiš hovoří tom, že bude v Bruselu vyjednávat o důležitých věcech, skutečnost je odlišná. S premiérem, kterého vyšetřuje policie, nebude chtít jednat téměř nikdo.

Není zde článek celý?