Bild píše o ruské superzbrani

Bild sestavil seznam „superzbraní současnosti,“ do kterého se dostala ruská bomba a tank.

Jednou z ruských superzbraní je podle listu letecká vakuová bomba zvýšené kapacity, která je známá jako „otec všech bomb“. Tato munice předčí nejmocnější nejadernou americkou střelu. Síla exploze „otce všech bomb“ se dá přirovnat k atomové pumě. Při explozi této bomby vzniká gigantická ohnivá koule, která přeměňuje v prach a spaluje všechno kolem sebe. Avšak podle názoru Bild může ruské bombě konkurovat americká „matka všech bomb.“

List věnoval rovněž pozornost nejmodernějšímu tanku T-14 Armata, který označil za jeden z nejefektivnějších. Ruský tank je rychlejší než americký Abrams (80 km za hodinu oproti 64) a má výkonnější dělo, jež střílí dvanáctkrát za minutu. T-14 může navíc střílet střelami řízenými na dálku o doletu osmi kilometrů.

Do seznamu se také dostaly čínské rakety DF-21D Východní vítr, německý tank Leopard 2, izraelská PVO Železná kupole, americká letadlová loď třídy Nimitz, stíhačka F-22 Raptor a bombardér B-2 Spirit. List rovněž upozornil na použití dronů a oslabení nepřítele s pomocí kybernetických technologií.


Není zde článek celý?