Britská rozvědka zkritizovala ministra obrany za výrok o „ruské hrozbě“

Příslušníci britské rozvědky „se rozzuřili“ kvůli prohlášením hlavy ministerstva obrany Gavina Williamsona o „agresivních plánech Moskvy,“ píše list The Sunday Times s odkazem na vojenské zdroje.

Zdroj novin poznamenal, že ministr mohl použít tajnou informaci, kterou získal částečně od spojenců Velké Británie. Zveřejnění této informace může uškodit spolupráci Londýna s partnery, dodal.

Podle odhadu jiného zdroje z britské vojenské rozvědky, byla Williamsonova prohlášení „diletantská.“

„Nikdo a nikdy nešel tak daleko v kvantitativním odhadu potenciálního rizika smrti lidí v případě ničivého útoku na britskou infrastrukturu ze strany Ruska nebo kterékoli jiné nepřátelsky naladěné země. Nechtěli bychom se věnovat spekulacím a šířit paniku,“ řekl zdroj.

Předtím vyslovil Williamson v článku pro The Daily Telegraph názor, že „Moskva chystá plán likvidace nejdůležitější infrastruktury Spojeného království.“

Ministerstvo obrany úředně vyvrátilo zprávy o tom, že informace zveřejněná Williamsonem byla tajná, avšak potvrdilo, že obdrželo od britského MZV stížnost v souvislosti s „tónem“ ministrových výroků.


Není zde článek celý?