Bývalý kongresman o americké ekonomice: Tato bublina nutně praskne

Americké hospodářství očekává „náhlý kolaps“, prohlásil v rozhovoru pro RT bývalý člen Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu za stát Texas Ron Paul.

Nehledě na tvrzení Donalda Trumpa o znatelném ekonomickém růstu situace v zemi zdaleka není růžová, uvedl bývalý kongresman. Podle Paula „značná část obyvatel Ameriky na tom není zrovna nejlépe“.

„Rozvoj a dostatečný počet pracovních míst v zemi závisí pouze na velikosti dluhu. Lidé si mohou žít docela dobře, když si mohou půjčit v bance. Dříve nebo později však bude úvěrový limit vyčerpán,“ řekl politik.

Podle něj se USA „mohou zadlužovat a utrácet obrovské peníze“, neboť dolar je „světová rezervní měna.“ Přitom Paul podotkl, že posledních osm let je americké hospodářství ve stavu recese. Bývalý kongresman vysvětlil, že americké hospodářství představuje „obrovskou bublinu“, která „nutně praskne“.

„Očekává nás náhlý kolaps podobný tomu, který zastihl sovětský systém. Samozřejmě že se naše země nerozpadne na jednotlivé státy, ale jsem si jist, že nedokážeme nadále být globálním impériem,“ shrnul Ron Paul.


Není zde článek celý?