Čapí trable velkého šéfa. Kdo bude brát vážně premiéra s takovým cejchem?

Předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš se 29. července odpoledne oženil se svou dlouholetou partnerkou Monikou. Svatbě pod širým nebem na Čapím hnízdě v Olbramovicích na Benešovsku přihlíželo na 200 hostů. Na snímku novomanželé společně zasadili strom. |

Kauza Čapí hnízdo už dávno není tím, za co ji vydává hlavní obviněný Andrej Babiš. Nejde o žádný řadový útok opozice, nejde o polopravdu bulváru. Jsou tu tvrdá fakta, jasné výsledky vyšetřovatelů v České republice a Evropské unii. A co je jednou z nejvážnějších věcí, policisté čelí diskreditační kampani. Tohle je skutečně vážné.

Detektivové v České republice zjistili, že premiér zřejmě podváděl, chtějí ho dostat k soudu. Vyšetřovatelé Evropské unie chtějí, aby Čapí hnízdo přišlo o dotaci. Víc zatím zaměstnanci Babiše nezveřejnili. Potvrzuje se to, co kritici nového premiéra říkají řadu měsíců. Je tragédií, že celou kauzu přehlíží prezident Miloš Zeman.

Česká republika nemůže mít premiéra, který má na sobě tak jednoznačný cejch. Kdo se s ním bude bavit? Jak mohou zahraniční partneři naší země premiéři, prezidenti, ministři hovořit s někým, kdo, zdá se, lže a podvádí? Takovou reprezentaci si Česká republika nezaslouží.

Všechno jednou končí a zločin by měl následovat trest. Andrej Babiš by se neměl bránit spravedlnosti. Měl by se nechat vydat vyšetřovatelům a soudu. Pokud nic nespáchal, soud ho osvobodí, pokud něco skutečně spáchal, dostane zasloužený trest. Současnou křeč je třeba překonat. Česká republika bude existovat, i když Babiš zůstane stranou. A že vyhrál volby? Jeho hnutí získalo 1,5 milionu hlasů. Voličů je v naší zemi 8,4 milionu. Takže ano, díky nízké účasti volby vyhrál, ale je tu drtivá převaha obyvatel, kteří ho nevolili.

Česká republika takového premiéra nepotřebuje.

Andrej Babiš by měl odejít do ústraní. Najít sobě, manželce a dětem dobré právníky a užívat si svého majetku, dokud může.

Není zde článek celý?