Čína vyjádřila ochotu rozvíjet strategickou součinnost s Ruskem

Ministr zahraničí ČLR Wang I v novoročním pozdravném telegramu šéfovi ruského MZV Sergeji Lavrovovi vyjádřil ochotu Pekingu upevňovat strategickou součinnost s Moskvou na mezinárodní scéně, uvádí se ve zprávě čínského zahraničněpolitického rezortu.

„V novém roce 2018 je ochotna čínská strana společným úsilím s Ruskem všestranně realizovat konsensus, jehož dosáhli vedoucí představitelé obou zemí, nepřetržitě prohlubovat strategickou součinnost na mezinárodní scéně a vynakládat úsilí pro výstavbu nové formy mezinárodních vztahů založených na vzájemné úctě, spravedlnosti a vzájemně výhodné spolupráci“, podotýká se v poselství.

Čínský ministr připomenul, že díky osobní roli předsedy ČLR Si Ťin-pchinga a prezidenta RF Vladimira Putina bylo loni dosaženo dalších výsledků v rozvoji rusko-čínských vztahů všestranné strategické součinnosti a partnerství.

„Obě strany neustále prohlubují politickou součinnost, zvyšují úroveň pragmatické spolupráce, úzce spolupracují v nejzávažnějších mezinárodních otázkách“, zdůraznil Wang I.


Není zde článek celý?