Čínské smartphony byly usvědčeny ze špionáže

Americké úřady obvinily Huawei ze spolupráce s čínskou vládou. Kvůli obavám ze špionáže úřady tlačí na operátory mobilní sítě, aby nedopustili prodej chytrých telefonů této čínské společnosti, píše The Information.

Huawei plánovala na veletrhu CES v Las Vegas ohlásit partnerství s jedním z největších amerických operátorů AT&T. Nicméně spolupráce zkrachovala a americká společnost odmítla prodávat smartphony čínského výrobce.

Zdroj v Android Police tvrdí, že k tomu došlo kvůli tlaku ze strany americké federální komunikační komise. Úřad je přesvědčen, že Huawei těsně spolupracuje s čínskými tajnými službami. Další americký mobilní operátor Verizon se setkal s podobnými problémy.

V roce 2008 americká armáda došla k závěru, že Huawei „podporuje těsné vazby“ s Čínskou lidovou osvobozeneckou armádou. Společnosti byl ohraničen přístup k sítím, jež přenášejí informace státního nebo vojenského charakteru. Na konci roku 2012 americký Kongres opět zveřejnil informaci o vazbách společnosti na čínské státní a vojenské organizace.


Není zde článek celý?