Destrukce Paříže: Jak se město světla stalo městem odpadků

V loňském roce ve Francii požádalo více než 100 000 migrantů o azyl, což představuje nárůst o 17 procent oproti roku 2016 a dosud největší registrovaný počet.          

Francie je velká země a její schopnost dočasně ubytovat migranty by neměla být teoreticky velkým problémem. V praxi však migranti do Francie neimigrují jednou, ale ironicky se shromažďují. Nejlepším příkladem je neslavný tábor v Calais zvaný „džungle“, odkud migranti hledají způsob jak se dostat do Spojeného království.

Mimo to je mnoho migrantů soustředěno také ve větších francouzských městech, jako jsou Bordeaux, Paříž a Lille. Tato města již měla velké množství migrujícího obyvatelstva, velké podtřídy a pravděpodobně také několik no-go zón.

Po zrušení tábora „džungle“ v Calais se věci zhoršily. Starosti sedmi velkých francouzských měst volají o pomoc, že nedokážou ubytovat nekonečný proud migrantů.

Celé čtvrti byly přeměněny na skládku.

Navíc do Paříže odcestovaly tisíce migrantů. Paříž se brzy stala novým táborem „džungle“ plným stanů, matrací a hor odpadků v ulicích. Jejich přítomnost změnila velká francouzská hlavní města, která byla kdysi evropskými kulturními centry, majákem civilizace, na téměř doslovně migrační džungle třetího světa.

Několik ghetto táborů se utvářelo po celém městě, bylo to, jako kdyby se okrajová sídliště kde byly nepokoje a hořely automobily, přestěhovaly do centra města a celé čtvrti se přeměnily na skládky. V blízkosti kanálů, tras metra, vlakových nádraží, parků a dokonce i silnice v 19. pařížském obvodu se nahromadily obrovské hromady odpadků.

Francouzská policie násilně odstranila tyto tábory více než desetkrát, ale znovu se objevily během několika dní, čemuž pravděpodobně pomáhají a podněcují takzvané nevládní organizace, které usnadňují evropskou kolonizaci migranty ze třetích zemí. Policista, který chtěl zůstat po anonymitou, řekl deníku Local:     

„Problém je už tady. Utečenci se vždy pohybovali mezi Calais a Paříží, často v závislosti na tom, jaké tam policie prováděla akce.“

Neexistuje pro Paříž žádné krátkodobé řešení, neboť plány prezidenta Macrona na přísnější imigrační zákony čelí silné opozici. Občané Paříže a milióny turistů, kteří ji každoročně navštěvují, jsou nuceni přijmout, že světla města zhasla a civilizace se zastavila a stala se posádkou odpadků.

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu Foto: Screenshot Youtube)

Není zde článek celý?