„Dokonce i uprchlíci a vysokoškolským vzděláním mají IQ přibližně jen 93“

EU a média hlavního proudu nám tvrdí, že Evropa potřebuje kvůli stárnutí obyvatelstva migranty k omlazení své pracovní síly.               

Pokud by bylo jejich tvrzení správné, výsledky migrační krize by byly skvělé: Stovky tisíc migrantů by již měly být zaměstnány.

Mnoho migrantů nemá dovednosti potřebné ke konkurování moderní evropské pracovní síle.

Realita je však zcela odlišná. Například v Německu, Švýcarsku a Nizozemsku je 80 až 99 procent migrantů nezaměstnaných po více než jednom roce.

Mnoho migrantů nemá dovednosti potřebné ke konkurování moderní evropské pracovní síle. Ale podle profesora Rindermanna z německé Chemnitzské univerzity je také problém s inteligencí.

Profesor psychologie Heiner Rindermann již vyvolal menší spor, když v říjnu 2015 uvedl, že uprchlíci (migranti) mají nižší průměrnou inteligenci než Němci a doložil pro své tvrzení důkazy.

Podle jeho studie měli uprchlíci s vysokoškolským vzděláním v matematických a abstraktních úkolech průměrné IQ 93, což je stejná úroveň dovedností jako domácí studenti střední školy.

V důsledku toho profesor Rindermann napsal pro německý časopis Focus:

„Většina přistěhovalců z jihovýchodní Evropy, Středního východu a Afriky nemá vysoký kvalifikační profil.“

Rindermann dále uvedl, že často citovaný „jazykový problém“ je jen částečně zodpovědný za tento nesoulad a důležitější jsou slabiny základních dovedností. Profesor dodal, že problém je zhoršován kvůli „častějším sňatkům mezi pokrevními příbuznými (tj. sňatky prvních bratranců) v muslimských komunitách a v Africe.“

„Tito lidé budou zvládat technickou a kulturní složitost moderní země méně úspěšně a riskují, že budou dělat v každodenním životě kognitivní chyby,“ uzavřel Rindermann.

Průměrné národní IQ podle IQ and Global Inequality (2002) / IQ-ResearchPrůměrné národní IQ podle IQ and Global Inequality (2002) / IQ-Research

(Ilustrační obrázek Foto: AP Photo/Petros Giannakouris)

Není zde článek celý?