Drahoš obstál. Má být prezidentem a hned po něm patří na Hrad Světlana Witowská

V první a poslední opravdové a vážné politické debatě, kterou před prezidentskou volbou uspořádala Česká televize, Jiří Drahoš jako Zemanův vyzyvatel obstál se ctí. Podstatným přínosem debaty je konečně odpověď na nejvážnější otázky, před nimiž stojí čeští voliči.

Drahoš dal najevo, že jako hlava českého státu bude zastávat  shodná stanoviska s našimi spojenci v demokratické části světa, má jasně negativní vztah k agresivnímu chování Putinova Ruska a není pro jmenování trestně stíhaného politika do funkce premiéra.

Miloš Zeman se pokoušel, jak jsme mohli očekávat, Drahoše usmažit na otázce imigrace. Vytáhl na něj článek z německého tisku o tom, že Drahoš slíbil vstřícný postoj k uprchlíkům. Drahoš nemá sice vždy obdobnou sebejistotu, jakou oplývá Zeman, ale na klíčová témata odpověděl jasně. Jak z hlediska pořebné energie k výkonu funkce, tak i z hlediska demokratické orientace a kompetence.

Český volič konečně dostal možnost se rozhodovat na základě racionální diskuse. Je třeba nahlas říci, že moderátorka Světlana Witowská odvedla skvělou práci. Když si uvědomíme, v jaké atmosféře se ujala svého úkolu a jak široké spektrum dovedností a znalostí zvládla, člověk může dojít i k závěru, že hned po Drahošovi by měla do funkce prezidenta nastoupit ona.

To už budeme zase zpátky v civilizaci a otřepeme se z hororu zemanovského období. A proč by pak žena nemohla být hlavou státu. S Drahošem nás svět bude mít podstatně radši. A pak s Witowskou to bude ještě lepší.

Tento úsměvný přínos debaty v Rudolfinu je třeba chápat jako vyjádření úcty k profesionalitě moderátorky.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?