Druhá divize S-400 nastoupila na bojovou hlídku na Krymu

Bojové jednotky protivzdušného raketového komplexu S-400 Triumf nastoupily do služby, týkající se protivzdušné obrany na mysu Fiolet u Sevastopolu, uvádí korespondent RIA Novosti.

Armádní velitel generálporučík Viktor Sevosťjanov předal příslušný rozkaz veliteli protivzdušného raketového pluku útvaru protivzdušné obrany armády vojenského letectva a PVO Jižního vojenského okruhu.

Podle Sevasťjanovových slov uvedení komplexu do bojové pohotovosti trvá méně než pět minut. Jeho postavení na bojovou hlídku značně zvýší efektivitu celé krymské PVO, zdůraznil.

„Od této chvíle jste vybaveni touto silnou zbraní, nastupuje do bojové služby na protivzdušnou obranu.Budete ze vzduchu zajišťovat ochranu obyvatel Krymu, nejdůležitějších správních, průmyslových a dopravních objektů nejen na našem ruském poloostrově, ale i na velké části území Krasnodarského kraje,“ řekl velitel na slavnostním zahájení služby útvaru.

Nová divize bude v první řadě kontrolovat vzdušný prostor nad Čongarem a Armjanskem na hranici s Ukrajinou, uvedl zdroj v ozbrojených strukturách Krymu.


Není zde článek celý?