„Duch aliance“: litevští vojáci se poprali na cvičení v Německu

Litevští vojáci se poprali na cvičení Allied Spirit VIII (Duch aliance), následkem čehož se jeden z účastníků dostal do univerzitní nemocnice v Řeznu, uvádí Sputnik Litva s odkazem na tiskovou službu Ministerstva obrany pobaltské republiky.

Ke rvačce mezi dvěma členy milice, která je součástí litevské armády, došlo v neděli na americké vojenské základně v Hohenfelsu (Německo), informuje Sputnik.

Případ vyšetřuje vojenská policie USA a Litvy. Velitel příslušného útvaru milice se musí dostavit na místo události a provést služební prověrku.

Předpokládá se, že na dobu vyšetřování účastníci incidentu a velitel útvaru budou odvoláni ze cvičení a vrátí se do Litvy. Bude se také řešit otázka jejich propuštění ze služby. Až se zlepší zdravotní stav zraněného účastníka rvačky, bude převezen do Litvy k dalšímu léčení.

Vojenská milice Litvy v počtu více než 30 vojáků se účastní mezinárodního cvičení Allied Spirit VIII v Německu, které se koná od 15. ledna do 5. února. Celkem se ho zúčastní více než 4 tisíce vojáků z 10 zemí: Albánie, Velké Británie, Dánska, Itálie, Kanady, Litvy, Polska, Rumunska, USA a České republiky.


Není zde článek celý?