Fischer: Samozřejmě bych s Babišem spolupracoval, je profesionál

Prezidentský kandidát poskytl zajímavý rozhovor serveru čtidoma.cz, ve kterém se vyjádřil mj. k osobě předsedy vlády Andreje Babiše. „Samozřejmě. Andrej Babiš je profesionál. A v některých případech má dokonce přesnější intuici, než by měl kariérní politik na jeho místě,“ odpověděl Fischer na otázku, zda by s Babišem spolupracoval.

Záměr ucházet se o funkci prezidenta Fischer oznámil začátkem října, 27. října pak zaregistroval u ministerstva vnitra svou kandidaturu. Získal podpisy sedmnácti senátorů.

Za klíčový bod svého programu označuje Fischer moderní stát s prezidentem, který garantuje spravedlnost a solidaritu. Chce otevřít Pražský hrad, aby byl přirozenou součástí města a státu. Navrhuje provést audit hospodaření hradní správy, ale i bezpečnostní audit. Prosazuje rovněž orientaci na Západ, spolupráci se státy NATO a zapojení do úsilí, které směřuje k reformám EU. V otázce přijetí eura by nastolil politický dialog a do celého procesu vstoupil jako prostředník. Už jen připouštět debatu o vystoupení ČR je podle něj lehkovážný hazard.

Není zde článek celý?