Fotbalové mistrovství světa v Rusku se blíží:kolik stojí ubytování pro fanoušky v Moskvě

Deník Metro zjistil, jak se moskevské hotely připravují na příjezd fanoušků.

Podívat se na mistrovství světa do Moskvy přijede více než 1 milion fanoušků. Někteří z nich se ubytují v hotelech a někteří SI pronajmou apartmány a pokoje U soukromých vlastníků. Na rozdíl od hotelů vlastníci mohou neomezeně zvyšovat nájem a jistě využijí této příležitosti, říkají odborníci.

„Hotelové služby jsou podstatně upraveny zvláštním usnesením ruské vlády z roku 2016, takže se zvýšení cen bude týkat především ubytování u soukromých vlastníků,“ uvedl člen městské rady moskevských realitních kanceláří Sergej Židajev.

Podle odhadu krátkodobé pronájmy podraží během mistrovství pětkrát. Ale někteří majitelé chtějí získat ještě více. Například byty V mrakodrapu v blízkosti stanice metra „Barrikadnaja“ během mistrovství budou stát 40 tisíc Kč denně místo obvyklých 3 tisíc.

Moskevské hostely jsou již přeplněny.

Na internetových stránkách FIFA 40 z 84 moskevských hotelů už nejsou k dispozici pro rezervaci. V jiných už zůstalo málo míst.

„Téměř všechny pokoje na dobu první poloviny mistrovství jsou vykoupeny. Průměrná cena za pokoj je zhruba 4 tisíce Kč, ačkoliv obvyklá cena pro tuto dobu činí od 1 do 3 tisíc Kč,“ řekl v hotelovém rezervačním oddělení Bega.

Od 14. června do 15. července v Moskvě proběhne 12 zápasů mistrovství světa včetně zahajovacího utkání a finále.


Není zde článek celý?