Hayato Okamura: Kdo se snaží zlomit vůli národa ke svobodnému rozhodování

Okolnosti kampaně Miloše Zemana vyvolávají řadu otázek. Několik si pokládá i Hayato Okamura, bratr šéfa extremistické SPD Tomia a lidovecký politik. Ve svém komentáři na Facebooku se tlumočník z japonštiny zamýšlí nad možnými dopady milionové „nekampaně“ současné hlavy státu.

Nesčetné množství billboardů pana Miloše Zemana po celé naší zemi. Možná za desítky milionů korun. Odkud se vzaly, kdo je zaplatil?

Pocházejí snad velké částky peněz z prostředí organizovaného zločinu? Nebo běží o masivní podporu ze strany vlád mocností někde na Východě?

Kdo se tady snaží zlomit vůli českého národa ke svobodnému rozhodování se o své další cestě, svém budoucím osudu?

A které dvě strany přitom dávají svým členům a příznivcům zřetelný pokyn, aby při nadcházející volbě hlasovali pro pana Zemana? Tomio s SPD a komunisté.

Jsou zjevně v zákulisí dohodnuti o vzájemné podpoře. Celé to slouží Kremlu.

I v těchto rozhodujících dnech je v médiích seriózní zpravodajství do značné míry promísené se zábavou (tzv. infotainment).

Lidé jsou také obecně zahlceni příliš velkým množstvím informací. Konec konců i kandidátů – a také jejich vystoupení a diskusí – máme poměrně velký počet.

To vede k určitému rozptýlení pozornosti občanů. K únavě voličů z přemíry vjemů.

Zamyslíme-li se střízlivě, je postup pana Zemana do druhého kola volby v tuto chvíli vysoce pravděpodobný. Pokud by pak spolu s ním postoupil kandidát pan Topolánek, je znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem prakticky jisté.

Zdá se totiž, že většina českých voličů by při rozhodování se mezi panem Zemanem a panem Topolánkem dala přednost – přes všechny výhrady – tomu prvnímu.

Zvítězit ve druhém kole v souboji s panem Zemanem má šanci zřejmě jedině ten, kdo může skutečně získat důvěru a hlasy také alespoň části levicově smýšlejících voličů. Takovouto osobností je mezi kandidáty asi nejspíše pan profesor Drahoš.

Je tedy klíčové k volbám jít – a hlasovat s klidnou rozvahou – jaksi „s chladnou hlavou“.

A bez zaváhání se dostavit také k jejich druhému kolu – a dát hlas protikandidátovi pana Zemana. Ano, v tom okamžiku už určitě bez ohledu na to, komu jsme předtím dali přednost v prvním kole voleb.

V opačném táboře přitom nyní přípravy na znovuzvolení Miloše Zemana vrcholí. Uvrhlo by nás do pocitu, že poměry nelze změnit k lepšímu, že jsme jako národ bezmocní.

Není zde článek celý?