Herečka z Harryho Pottera si stěžovala na to, že ji nikdo sexuálně neobtěžoval

Britská herečka Zoë Wanamakerová, která si zahrála ve filmech o Harrym Potterovi, si postěžovala, že se nikdy nestala obětí sexuálního obtěžování. To prohlásila pro Mirror.

Podle slov herečky (68), když začínala svoji kariéru v sedmdesátých letech minulého století, bylo sexuální obtěžování velmi rozšíření v televizích, konkrétně v takových, jako BBC a ITV. Wanamakerová se přiznala, že se dokonce divila tomu, že nikdo z kolegů se k ničemu podobnému neodhodlal. Zmínila, že jedna její známá, která pracovala jako redaktorka, se neustále setkávala se sexuálním obtěžováním.

Britská herečka současně označila za „hon na čarodějnice“ sérii prohlášení, které se začaly aktivně šířit v rámci akce proti sexuálnímu obtěžování — Me too po sexuálním skandálu okolo Harveye Weinsteina.

„Jsem rozčílena, jelikož je to hon na čarodějnice — vy něco můžete něco získat díky tomu, že po 50 letech vystoupíte a prohlásíte: „Ó, mě znásilnili.“ Já si myslím: „Co vás nutilo tak dlouho čekat?“

Dodala, že se sexuálním obtěžováním se setkávají i ženy jiných profesí. „Nemyslím si, že se jedná pouze o show byznys,“ prohlásila Wanamakerová.


Není zde článek celý?