„Hlasoval bych pro Putina“: Britové o výroku generála o „nepřátelství“ Ruska

Náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Velké Británie, generál Nicholas Carter vyslovil předpoklad, že Rusko může zahájit „nepřátelské akce“ rychle a takovým způsobem, který nikdo nečeká.

Generálova slova citovala četná britská média, mj. The Telegraph, The Daily Mail a The Guardian.

Většina čtenářů vzala Carterova prohlášení kriticky.

„To je sice dobrý pokus, ale stejně nedokáži Rusko nenávidět! Přestaňte s tím směšným panikařením. Mnozí z nás by byli rádi, kdyby stál v čele naší země Putin. Ten by nedovolil, aby se změnila v podestýlku Evropy,“ napsal Smileycat.

„Hlasoval bych pro takového, jaký je Putin, aby byl zvolen do parlamentu místo toho smetí, které tam nyní máme. Studenou válku už máme za sebou a pokoušíme se rozpoutat novou, abychom skryli naše neúspěchy,“ míní Tondor.

NATO utrácí na zbrojení 15krát více peněz než Rusko. Kdo koho ohrožuje?,“ ptá se Barry.

„Rusové, které znám, mají kladný vztah k Británii a jsou vděčni za pomoc ve 2. světové válce. Nevěřte těmto nesmyslům!,“ podotýká bigbadbob.

Řada uživatelů spojila generálovo prohlášení s pokusy o zvýšení vojenského rozpočtu. „Nikdy jsem ještě neviděl, aby britští generálové tolik naříkali na Rusko. Myslím si, že si chtějí vytlouct rozpočtové prostředky a pokoušejí se o nějaké odůvodnění, a proto zastrašují obyvatelstvo,“ předpokládá Proudaussie.

Někteří zároveň pokládají Rusko za hrozbu a vyzývají k boji proti němu.

„Nejlepším rozhodnutím bude rozpoutání občanské války v Rusku, Íránu a Číně, a také v jiných komunistických zemích. Budou padat jak dominové kostky,“ navrhuje BandarA.

„To se ale ‚skvěle‘ osvědčilo v Iráku,“ namítá mu ironicky Tom.


Není zde článek celý?