Horáček podává trestní oznámení na „mlátičku“ Ondráčka

Prezidentský kandidát Michal Horáček se rozhodl podat trestní oznámení na komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Ten populárního textaře označil za spolupracovníka StB a bývalého veksláka. Horáček zdůrazňuje, že má negativní lustrační osvědčení a od bývalého člena pohotovostního pluku VB a současného poslance žádá omluvu.

Ondráček v rozhovoru pro server eurozpravy.cz mimo jiné řekl, že „Horáček je podle dostupných informací bývalý vekslák a spolupracovník StB s krycím jménem Sázkař“. Proti tomu se však prezidentský kandidát ohradil.

Poslanec Ondráček v rozhovoru mimo jiné uvádí, že ony dostupné informace, na které se poslanec Ondráček odvolává, pocházejí přímo z webu Michala Horáčka, kde z vlastní iniciativy zveřejnil spis, který na něj StB vedla, a také negativní lustrační osvědčení.

„Panu Ondráčkovi musí být z těchto materiálů známo, že jsem nebyl členem KSČ, nebyl jsem politicky aktivní a spolupráci s StB jsem odmítl,“ říká Horáček. „Považuji za absurdní, že se v dnešní době, tedy 28 let poté, co jsem se aktivně podílel na sametové revoluci, musím soudně dožadovat omluvy od člověka, který byl v předrevolučním období členem pohotovostního pluku a mlátil demonstranty obuškem,“ dodává.

Spory mezi Horáčkem a Ondráčkem začaly v době, kdy se prezidentský kandidát ostře vyhranil proti jmenování bývalého esenbáka do čela výboru pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Není zde článek celý?