Hrad se pokusil zatajit Zemanův lékařský zákrok z tohoto týdne

Prezidentská kancelář se zřejmě v obavě z možné ztráty přízně voličů pokusila zatajit lékařský zákrok, který musel prezident Miloš Zeman v tomto týdnu podstoupit v Nemocnici Na Homolce. Informoval o tom s odkazem na tři nezávislé zdroje server Aktuálně.cz.

Prezidentská kancelář odmítá toto nečekané odhalení i nadále komentovat a prezident Zeman se rozhodl, že se k situaci vyjádří, ale až večer v televizi.

Nyní se prezident rozhodl, že si odpočine na zámku v Lánech, jak rovněž informoval server Aktuálně.cz, který zároveň dodal, že se měl zákrok týkat dutiny ústní. Prezidentův lékař Miloslav Kalaš ze stejné nemocnice pak uvedl, že s prezidentem komunikuje.

Zatajování zákroku i neochota prezidentské kanceláře se vyjádřit svědčí o tom, že tým dosavadního prezidenta nebyl připraven na situaci, že by se Zemanova návštěva nemocnice mohla provalit.

Zemanův osobní lékařský tým přitom jen krátce před prvním kolem prezidentských voleb tvrdil, že je Zeman zdravotně naprosto v pořádku. Prezidentský kandidát Mirek Topolánek ho v návaznosti na tento závěr vyzval k tenisovému souboji.

Otázkou tedy je, zda Zemanův lékařský tým vědomě lhal, nebo se prezidentovo zdraví zhoršilo teprve v posledních dnech. Další otázkou je, proč je vůbec zákrok Hradem utajován. Z pouhých obav před úbytkem voličů, nebo jsou důvody vážnější?

Není zde článek celý?