Hrojsman Rusku navrhl, aby „vrátilo“ Krym spolu s vojenskou technikou

Místopředseda výboru Státní rady Krymu pro mezinárodnostní záležitosti Jurij Gempel v interview pro RT odpověděl na návrh ukrajinského premiéra Volodymyra Hrojsmana „vrátit“ Krym spolu s vojenskou technikou, která na poloostrově zůstala.

„Ukrajinský premiér by snad měl jít k lékaři a zjistit, jestli je normální člověk, nebo ne. Podle mého názoru se dnes na Ukrajině sešli lidé, jako je Hrojsman a mu podobní, kteří by měli být v psychiatrické nemocnici,“ řekl Gempel.

Podle jeho slov nynější kyjevská moc nemůže „zařídit dialog“ a nechápe, že „Krym se zapojil do složení Ruska a už se nikdy nevrátí“.

„To je rozhodnutí samotných občanů, kteří žijí na území poloostrova. Cesta zpět není,“ zdůraznil poslanec.

Gempel dodal, že ruská strana je připravena na dialog s Ukrajinou a chce „budovat partnerské a přátelské vztahy se sousedním státem“. Ze strany Kyjeva však kladná dynamika v této otázce není.

Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman odpověděl dříve na návrh ruského prezidenta Vladimira Putina vrátit Kyjevu válečné lodi a leteckou techniku z Krymu. Podle jeho slov je Ukrajina ochotna přijmout „v nejbližší době“ nejen loďstvo a letadla, ale i sám poloostrov.


Není zde článek celý?