Hubeným modelkám bylo nařízeno, aby přibraly

Internetový obchod s módním oblečením Asos navrhl několika fotomodelkám, které u něho trvale pracují, aby přibraly na váze. Uvádí to The Sun.

Jak vysvětlila jedna z modelek, zástupce marketingu jí řekl, že je „příliš hubená“. Podle slov pracovníka firmy je to spojeno s nedávnou kritikou na adresu Victorie Beckhamové, že použila při natáčení reklamy 29letou Giedre Dukauskaiteovou, která vyniká mimořádnou hubeností. „Za těchto podmínek musíme být opatrní,“ zdůraznil pracovník.

Iniciativu podpořila plus-size modelka a zakladatelka hnutí na podporu pozitivity těla Self Love Brings Beauty (Láska k sobě přináší krásu) Felicity Heywardová. „Na planetě nejsou dva absolutně stejní lidé. Všichni jsme různí a svým způsobem krásní a je načase, aby to značky pochopily,“ řekla.

„Ale ne všechny modelky pracující pro Asos nový požadavek přivítaly. Já mám normální velikost číslo osm (evropská velikost 36) a nelíbí se mi, že s tím mají nějaký problém. Oni musí být politicky korektní po případu s Beckhamovou, ale já jsem se svým tělem spokojená,“ řekla jedna z nich.


Není zde článek celý?