Jak prý Babiš zachránil republiku a sestavil vládu pro lepší Česko

Předseda vlády předstoupil před poslaneckou sněmovnu, aby žádal o podporu pro svou vládu pro lepší Česko, jak ji sám nazval. Andrej Babiš si samozřejmě neodpustil chválu sama sebe, fňukání nad neseriózní kampaní vedené proti němu ani zdůraznění, jak vřele se choval při snaze o sestavení koaliční vlády.

Podle Babiše bylo veškeré povolební dění ze strany jeho hnutí směřováno k jednomu cíli. Vytvořit nejlepší vládu, která by se skvěle postarala o všechny občany. Už však pozapomněl zmínit, že Jaroslav Faltýnek, jeho „kolega ve zbrani“ proti OLAF i českým vyšetřovatelům, nevěnoval jednáním s ostatními stranami téměř žádný čas a už od počátku bylo vidět, že ANO jednoznačně směřuje k jednobarevné a menšinové vládě. Vždyť k tomu měl i spojence na Hradě.

Babiš svou obhajobu programového prohlášení vzal vážně, ačkoliv dobře ví, že jeho vláda nemá šanci na úspěch a v prvním kole pravděpodobně důvěru nezíská. Projev směřoval k tématům, které rozdělují společnost a populisticky tak zmínil především ilegální migraci, kterou chce zastavit tím, že bude jezdit po celé Evropě a jednat. Evropská unie si opětně vyslechla kritiku, jak nezvládá svou funkci a měla by si vzít příklad z České republiky.

Řeč tak přišla i na EET a kontrolní hlášení, které podle bývalého ministra financí může za lepší výběr daní. Pravda to sice podle některých podnikatelských asociací není, ale se lží Babiš nikdy neměl větší problémy.

Protoi další jeho slova o tom, co všechno jeho kabinet za čtyři roky pro občany udělá, zněla jako citace z jeho knihy O čem sním, když náhodou spím. Uděláme, zařídíme, zkontrolujeme, zrychlíme, vyřešíme. Babišova vláda si k naplnění těchto cílů prý klidně vezme i odborníky z ostatních stran.

Největší populistický majstrštyk však měl teprve přijít – důchodová reforma. Jak se dalo od Babiše čekat, všem přidá, důchodci se budou mít lépe, především pak ženy, které byly dodnes usurpovány.

Andrej Babiš předvedl skvělý předvolební projev, který jeho voliče musel nadchnout. Někteří museli jásat, jak skvělého máme premiéra. Nepadlo totiž jediné slovo o tom, že muž, který žádá o důvěru vládě je obžalovaný z padesátimilionového podvodu a kromě české policie zaujal i Evropský úřad pro boj proti podvodům.

Všichni by si tak po projevu měli uvědomit, že Babiš by neměl jako předseda vlády hovořit v poslanecké sněmovně, ale vysvětlovat orgánům činným v trestním řízení, proč obešel podmínky při získání dotace na Čapí hnízdo.

Není zde článek celý?