Jana Rejžka vyhodili z Lidových novin. On se ještě někdo diví?

Publicista Jan Rejžek uveřejnil na svém facebookovém profilu sdělení, že končí v Lidových novinách, kam již nebude psát do pravidelné rubriky Poslední slovo. Ale ne, není to žádné překvapení, není to nová doba, jsou to prostě Babišovy Lidové noviny.

„Takže vážené a vážení čtenáři Lidových novin, nechci strašit s povolební neonormalizací, ale včera mi Babišova třasořitka Martin Zveřina sdělila, že po patnácti letech končí mé Poslední slovo ve čtvrtek tamtéž. Bezdůvodně. Budu Vám, věrným, vděčen, když se zeptáte vedení, což je István Léko a Veselin Vačkov, proč?“ napsal Rejžek a dodal: „A já pitomec do poslední chvíle Lidovky hájil!!!“

Je samozřejmě škoda, že čtenáři přijdou o svého oblíbeného autora, ovšem hájit Lidové noviny „do poslední chvíle“, tedy téměř pět let, kdy otevřeně slouží Andreji Babišovi, může znamenat několik věcí.

Poslední slovo vychází na poslední straně tohoto listu. Pan Rejžek tak buď předcházející stránky nečetl, nechápal, co dělají, popřípadě mu to bylo jedno. Protože zejména pánové Koutník a Shabu (o Lékovi nemluvě) jsou v Lidovkách od toho, aby vymýšleli kauzy na soupeře, obhajovali svého majitele, případně otevřeně lhali (jako se to stalo například se zprávou OLAF, kde si tak nějak nevšimli slova podvod).

Nezačíná žádná neonormalizace. Ta začala už dávno, když slovenský oligarcha, který ovládl českou politiku, koupil noviny. A z těch novin se mělo s pompou odcházet, nikoli čekat na vyhazov.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?