Jaroslav Kmenta: Zemanovi gangsteři II. Pletky Šloufa s kmotrem Mrázkem

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 uplyne přesně 12 let od neobjasněné vraždy kmotra podsvětí Františka Mrázka. Den nato začne druhé kolo prezidentských voleb.

Je to svým způsobem přiléhavé. Jako by chtěl osud upozornit na jednu velmi temnou stránku v životě prezidenta Miloše Zemana, který chce svůj mandát obhájit před “vyzyvatelem” profesorem Jiřím Drahošem.

Byl to právě Zemanův letitý poradce Miroslav Šlouf, který Mrázkovi umožnil proniknout do nejvyšších pater politiky. Šlouf a Mrázek byli nejen přátelé, ale i tajní obchodní partneři. Mrázek využíval Šloufa k prosazení svých obchodních záměrů či k prosazení personálních rošád ve státní správě tak, aby se na významná místa dostali „jeho lidé“.

Šlouf své vztahy s Mrázkem později v roce 2008 pod tlakem zveřejněných informací oficiálně přiznal. Miloš Zeman tvrdil, že o vztazích svého nejbližšího spolupracovníka s kmotrem podsvětí nevěděl. A Šloufa se zastal. Avšak krátce poté, co jsme v roce 2013 pustili na veřejnost jeden živý odposlech mezi Mrázkem a Šloufem, se Zeman od Šloufa konečně odstřihl. A na Hrad si ho už nevzal.

Nicméně Zemanovým šéfporadcem se stal Martin Nejedlý – Šloufův klon. Nejedlý si podobně jako Šlouf udělal z výsostné pozice Zemanovy pravé ruky svůj vlastní byznys. Zeman se vůbec nepoučil. Jen změnil ve svém okolí figurky, kteří si z jeho funkce dělají “přidruženou lobbistickou výrobu”.

Když jsem nedávno vedl diskusi se svým kamarádem z mládí, který – jak mi řekl – zvažuje, že bude volit Zemana, zahrnul jsem ho několika protiargumenty. Jakmile jsem mu připomněl, že Zeman umožnil svou naivní důvěrou ve Šloufa, aby otevřel dveře organizovanému zločinu přímo na Úřad vlády (v letech 1998–2002), můj kamarád se zarazil a řekl: „Počkej. To už si nepamatuji. Psalo se o tom?“

Uvědomil jsem si, že je třeba všechny tyhle prohřešky Zemana stále připomínat. Těch afér tu bylo už tolik, že se lidem vytratily z hlavy.

Možná si to už lidé nepamatují, ale tenhle naprosto skandální vztah jsem do detailů popisoval v druhé knize Kmotr Mrázek s podtitulem Krakatice a naposledy jsme to – jak jsem již říkal – zmínili v předvolební debatě v roce 2013. Odkaz na youtube, kde si můžete oživit a poslechnout i jeden odposlech mezi Mrázkem a Šloufem, přikládám zde.

Za vlády Miloše Zemana tu posílila svůj vliv mafie. O tom jsem skálopevně přesvědčen.

Jaroslav Kmenta

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?