Lidé dostali s volebními lístky do schránky i pozvánku na Hrad od Miloše Zemana

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana, 26. prosince 2017 v Lánech. | FOTO: ČTK

Lidé našli ve schránkách kromě volebních lístků i pozvánku na Hrad podepsanou Milošem Zemanem. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Někteří lidé chápou pozvánku jako součást volební kampaně současné hlavy státu. Jeden z nich, Libor Macalík, se vyjádřil pro Aktuálně.cz. „Předvolební agitace, zacílená na nerozhodnuté voliče. Ukázka toho, jak lze využít nebo zneužít Pražský hrad a stoleté výročí založení ČR ve svůj prospěch. Privatizace Pražského hradu a stoleté státnosti. Privatizace historie,“ uvedl.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na to kontruje: „Letos si připomínáme 100 let republiky a 25. výročí vzniku ČR. Při té příležitosti se koná na Hradě celá řada zajímavých akcí. Je logické, že je o těchto aktivitách informována i široká veřejnost, kterou osobně zve prezident republiky.“ Údajně se nejedná o iniciativu Miloše Zemana a jeho volebního týmu, ale o práci Správy Pražského hradu.

„Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozval k návštěvě Pražského hradu, který se v nadcházejícím roce 2018 stane jedním z center oslav 100 let naší republiky a 25. výročí vzniku samostatné České republiky,“ stojí mimo jiné v pozvánce s prezidentskou standartou a podpisem Miloše Zemana.

K situaci se vyjádřil člen také Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran jan Outlý. „Dopis svojí formou a obsahem nenaplňuje znaky kampaně dle volebního zákona. Případně by mohl být předmětem debat o férovosti vedení kampaně, ale taková debata nepřísluší našemu úřadu,“ uvedl tak, že se nejedná o porušení zákona, ale o morální problém.

Není zde článek celý?