Marek Wollner chce žalovat Parlamentní listy za lži na jeho adresu

Trpělivost zřejmě došla šéfovi Reportérů ČT, Marku Wollnerovi. Ačkoliv již několikrát vyzýval redakci serveru Parlamentní listy, aby přestala publikovat lživé články, ve kterých je zmíněn, změna nenastala. Publicista tak chce řešit celou situaci u soudu a na PL by rád podal žalobu.

O objektivitě Parlamentních listů se hovoří již delší dobu a někteří lidé tento server dokonce označují za dezinformační. Články proti odpůrcům Andreje Babiše a Miloše Zemana jsou na „hradním“ webu každodenní rutinou.

Stejně tak lživé informace se objevují velmi často. Proti tomu se chce nyní Wollner bránit. „Prosím, najdu dobrého právníka, který naplní mé opakované hrozby na žalobu žumpy jménem PL, které opakovaně píšou nepravdu?“ ptá se renomovaný novinář na sociání síti.

„Zde například o mé spolupracovnici Monice, která se mnou sice roky nespolupracuje, ale každé její peprné vyjádření na FB se objeví s tímto titulkem,“ dodal s fotografií titulku článku na PL. V něm stojí: „Je to pěkná —a, vyjádřila se spolupracovnice Marka Wollnera z ČT o Elišce Haškové Coolidge. Jen kvůli tomu, co řekla o Drahošovi.“

To však podle Wollnera není jediný případ. „Ale mám i daleko flagrantnější lži,“ vysvětluje na Facebooku. Svůj záměr bere vážně. „Nechci, aby mi ten právník vysvětloval, že to nemá cenu, protože jednou se s tím začít musí,“ je přesvědčen Wollner.

Již v minulosti šéf reportážní publicistiky České televize upozorňoval na konkrétní případy, kdy Parlamentní listy záměrně šířily lži. „Důrazně se ohrazuji proti článku Parlamentních listů, které přinesly lživý článek o mé osobě pod titulkem „Pročpak Marek Wollner tolik útočí na Jana Kavana. Mediální analytik připomněl dávný průšvih mediální hvězdy,“ napsal Wollner v dubnu 2016.

Parlamentní listy jsem vyzval, aby uveřejnily opravu, což se ovšem nestalo, místo toho mi nabídly „prostor k reakci“. To ovšem považuji za nedostatečné, protože jejich lživý článek z éteru nezmizí a bude žít vlastním životem, jako v mnoha předešlých a zjevně i budoucích případech. Lež je lež, a nikoli jen nějaká alternativní verze pravdy,“ zdůraznil Marek Wollner v reakci na článek Parlamentních listů, v němž se objevila lživá tvrzení, která měla novináře veřejnoprávní televize poškodit.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?