Média: bývalý íránský prezident Ahmadínežád byl zatčen za podporu protestů

Íránské úřady zatkly bývalého prezidenta Íránu Mahmúda Ahmadínežáda za podporu protestů v zemi během jeho cesty do města Šíráz, uvedl arabský Al-Quds Al-Arabi s odkazem na vlastní zdroje v Teheránu.

„Úřady se rozhodly zatknout bývalého íránského prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda během jeho cesty do města Šíráz a zatčení proběhlo se souhlasem Alí Chameneího,“ uvedly arabské noviny, vydávané v Londýně.

Podle údajů novinových zdrojů íránské úřady přijaly takové rozhodnutí kvůli prohlášení Ahmadínežáda ve městě Búšehr na jihu Íránu, které bylo zhodnoceno jako „podněcování k nepokojům“.

Jak uvádějí noviny, ve čtvrtek Ahmadínežád během svého vystoupení před obyvateli Búšehru, zkritizoval současného íránského prezidenta Hasana Rúháního a jeho vládu, obvinil je, že jsou vzdálení od problémů lidu, „špatně vládnou“ a přivlastnili si „monopol na společné bohatství“.

Ve velkých íránských městech se konají od 28. prosince minulého roku masové akce sociálního protestu. Íránský prezident Hasan Rúhání prohlásil, že protesty jsou vyvolány vnitřními problémy v zemi a také podněcováním ze strany jiných zemí.


Není zde článek celý?