MF a Lidové noviny šíří dezinformace okolo zprávy OLAF, říká Pirát Michálek

Po Miroslavu Kalouskovi se po seznámení se zprávou Evropského úřadu pro boj proti podvodům vyjádřil i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Stejně jako exministr financí upozornil na lži v článku Babišových Lidových novin. Také upozornil na zavádějící interpretaci dokumentu OLAF ze strany ministerstva financí.

„Ahoj, chtěl bych upozornit na dezinformace, které šíří Ministerstvo financí a Lidové noviny. Na webu Ministerstva financí NEJSOU zveřejněny závěry zprávy OLAF, ale úvodní odstavec doprovodného dopisu s žádostí o vynětí peněz z programu EU,“ upozornil Michálek na Facebooku.

Podle jeho slov zpráva OLAF skutečně podrobně popisuje a na 48 stránkách dokládá podezření ze zneužití peněz EU, nesrovnalosti a podvodu a cituje v závěru ustanovení o dotačním podvodu v českém trestním zákoníku jako vhodný postup pro organy ČR. „OLAF tedy dává za pravdu české policii a vyvrací obhajobu Babiše, že to je účelovka,“ dodává.

„Nechci vynášet důvěrné informace, ale cítím jako svou občanskou povinnost dát lidem aspoň základní objektivní informace, když se na ně valí propaganda premiéra, který současně vlastní nejvýznamnější noviny v zemi,“ varuje člen mandátového a imunitního výboru.

Není zde článek celý?