Ministerstvo vnitra: Tvrzení senátora Doubravy o uprchlících jsou dezinformace

Setkání prezidenta Miloše Zemana s příznivci u příležitosti čtvrtého výročí inaugurace se konalo 9. března na Pražském hradě. Na snímku jsou Karel Srp (vlevo) a senátor Jaroslav Doubrava (uprostřed). | FOTO: ČTK

Stala se mimořádná věc. Ministerstvo vnitra ČR vydalo prohlášení se sdělením, že senátor lže, přesněji, že vypouští do světa dezinformace. Jde o Jaroslava Doubravu, senátora ze severu Čech, bývalého komunistu, nyní velkého sympatizanta Ruska, okupantů Ukrajiny a tradičního šiřitetele dezinformací z proruských serverů.

Tentokrát přišel s tím, že z Německa jsou do Prahy transportováni ve velkém uprchlíci. Prý tam nastoupí plný autobus migrantů, přejede do Prahy, kde se rozprchnou.

Jenže, tak jak už bylo několikrát dokázáno, také teď senátor Doubrava šířil lži. Policie nic takového nevypátrala.

„Tvrzení senátora Doubravy, že ze SRN jezdí do ČR autobusy migrantů, kteří se v Praze rozptýlí, je dezinformace! Nic takového není dle poznatků Ministerstva vnitra ani Policie ČR pravda. Pan senátor by měl svá podezření sdělit státnímu zastupitelství či Policii ČR, a to včetně zdrojů, ze kterých čerpá,“ sdělila Marika Vitnerová pověřena řízením odboru tisku a PR Ministerstva vnitra ČR.

Není zde článek celý?