MO RF hovořilo o letadle amerického vojenského námořnictva v okolí Hmeimimu během útoku

Americké výzvědné letadlo se nacházelo v okolí Hmeimimu ve chvíli, kdy teroristé zaútočili pomocí bezpilotních letadel na ruskou základnu v Sýrii, sdělilo Ministerstvo obrany.

Ruské ministerstvo okomentovalo prohlášení zástupce Pentagonu, že technologie, použité 6. ledna během útoku teroristických bezpilotních letounů na ruské vojenské objekty v Sýrii, „jsou snadno dostupné na veřejném trhu“. Na Ministerstvu obrany uvedli, že k naprogramování kontrolek řízení BL letadlového typu a shazování střeliva v systému GPS je třeba mít kvalitní inženýrskou školu jedné z rozvinutých zemí. A získat přesné údaje na základě údajů vesmírné rozvědky zdaleka ne každý zvládne, zdůraznili na ministerstvu.

„To nás nutí podívat se jinýma očima na podivnou shodu okolností, že během útoku teroristického BL na ruské vojenské objekty v Sýrii nad hladinou Středozemního moře se více než 4 hodiny ve výšce 7 tisíc metrů mezi Tartusem a Hmeimimen nacházelo právě výzvědné letadlo amerického vojenského námořnictva Poseidon,“ uvádí se ve zprávě MO RF.


Není zde článek celý?