Monika a Andrej se chystají na oběd do Lán

To tady ještě nebylo. V první pracovní den nového roku pojede premiérský pár Andrej s Monikou do Lán na oběd s prezidentem a jeho manželkou. Ke slavnostnímu obědu usedne pár, kterému hrozí deset let vězení za dotační podvod. K tomu, že podvod spáchali, došli detektivové Policie ČR a jak se ukazuje, tak s největší pravděpodobností také evropští vyšetřovatelé. Vězení přitom nehrozí jen Babišovi – údajnému strůjci podvodu, ale i jeho manželce, která se na něm měla výrazně podílet.

Kdyby byl Miloš Zeman skutečným prezidentem, kdyby mu šlo o Českou republiku a její image ve světě, bude téma obědu jasné. Řekl by například: „Pane premiére, vaši úředníci již déle nesmějí zadržovat zprávu evropských vyšetřovatelů OLAF. Pane premiére, je mi líto, že tuto slavnostní příležitost musím využít k tomu, abych Vás upozornil, že nevyvodíte-li osobní zopovědnost ze zjištěných závěru evropských a českých vyšetřovatelů, budu nucen zasáhnout.“ Jenže to Miloš Zeman neřekne. Musíme počkat na nového prezidenta.

Na Nový rok jezdili za nejrůznějšími prezidenty nejrůznější předsedové vlády s manželkami i bez nich. Ale premiérský páreček viněný policií z toho, že pomocí podvodu okradl stát o padesát milionů na soukromou chatu, to tu ještě nebylo.

Dobrou chuť…

Není zde článek celý?