Muslimští řidiči, kteří náhodně zastavují na silnici, aby se modlili, zaplatí pokutu

Rozzlobená policie v Abú Dhabí bude nyní pokutovat řidiče, kteří náhodně zastavují uprostřed silnice, aby se modlili. Důstojníci v hlavním městě Spojených arabských emirátů říkají, že vidí příliš mnoho řidičů, kteří způsobují vážné nehody tím, že zastavují na cestě kvůli modlitbě.

Policie Abú Dhabí vydala oficiální varování, že řidiči, kteří zastaví v nepovolených místech, budou pokutováni až do výše 1 000 AED (asi 219 EUR). Islám je dominantní náboženství ve Spojených arabských emirátech a vyžaduje, aby se věřící modlili pětkrát denně. Zástupce ředitele městského dopravního úřadu Salah Abdullah Al Humairi zdůraznil, že věřící řidiči mohou používat mešity, kterých je v okolí mnoho.

Salah Abdullah Al Humairi také podotkl, že modlitební zařízení lze nalézt v odpočívárnách, které se nacházejí vedle silnic a benzinových stanic. Proto není nutné, aby řidič riskoval svou vlastní bezpečnost a bezpečnost jiných účastníků silničního provozu tím, že zastaví v nepovolených místech, aby se modlil.

Důstojníci jsou obzvláště znepokojení tím, že řidiči autobusů nechávají svá velká vozidla v nepovolených místech, kde se cestující mohou dostat ven a modlit se.


Není zde článek celý?