MZV USA Američanům poradilo, aby si připravili pohřeb před cestou do KLDR

Ministerstvo zahraničí varovalo Američany o nebezpečí cest do Severní Koreje. Patřičná zpráva byla uveřejněna na oficiálním webu MZV USA.

Zahraničněpolitický rezort vyzývá občany USA, aby se zdrželi cest do KLDR v souvislosti s velkou pravděpodobnosti toho, že tam budou zatčeni. Diplomaté kromě toho připomínají, že Američané nemohou navštívit Severní Koreu bez zvláštního povolení MZV.

Bylo také oznámeno, že USA nebudou moci poskytnout neodkladnou pomoc Američanům, kteří přijedou do KLDR, protože mezi oběma zeměmi nejsou diplomatické ani konzulátní styky. Na MZV přitom připomínají, že Švédsko vystupuje v roli zprostředkovatele v kontaktech mezi oběma zeměmi a poskytuje jen omezenou pomoc americkým občanům v KLDR. Přitom severokorejská vláda často odkládá nebo vůbec zrušuje schůzky švédských zástupců s vězněnými americkými občany.

Na MZV USA připravili rovněž řadu doporučení občanům, kteří dostali zvláštní povolení navštívit KLDR. Diplomaté varují, že ne všichni se budou moci ze Severní Koreje vrátit, a v souvislosti s tím doporučuje MZV Američanům, kteří hodlají tento asijský stát navštívit, aby napsali závěť, projednali s příbuznými možnost ustanovení poručenství dětem, a připravili si pohřeb pro případ nepředvídatelných okolností v Severní Koreji.


Není zde článek celý?