Na Ukrajině natočí film o životě Bandery

Ukrajinský režisér Dmitrij Mucharskij na tiskové konferenci prohlásil, že v tomto roce plánuje natočit film Já – Bandera o hlavním ideologovi ukrajinských nacionalistů a tvůrci Ukrajinské povstalecké armády.

Mucharský prohlásil, že scénář k filmu připravoval 2,5 roku. Podle slov režiséra bude film pojednávat o třech obdobích života Bandery: dětství, mladých letech a také o etapě života od druhého soudu do konce jeho života.

„Musíme tento film natočit a ukázat ho (Banderu — red.) jako člověka,“ řekl na tiskové konferenci generální ředitel produkční společnosti Vasilij Vojtenko.

Zahájení natáčení se plánuje na léto. Bude probíhat na západní Ukrajině, v Krakově, Římě a v Mnichově. Na plátna kin má film přijít 1. ledna roku 2019.

Stěpan Bandera (1909-1959) byl lídrem Organizace ukrajinských nacionalistů, jeden z hlavních iniciátorů vytvoření Ukrajinské povstalecké armády. Jejím cílem byl boj za nezávislou Ukrajinu. Bojovala hlavně na západní Ukrajině proti sovětským vojskům a spolupracovala s hitlerovci.


Není zde článek celý?