Na Ukrajině se objeví jednotky „dopravní policie Krymu“

Ukrajinské ministerstvo vnitra hodlá vytvořit jednotky dopravní policie Krymu a Sevastopolu. Prohlásil to šéf rezortu Arsen Avakov na kolegiu MV, kterou vysílala televizní stanice 112 Ukrajina.

Avakov vyzval obecenstvo, aby se tomu nedivilo, a vysvětlil, že dokud Kyjev nevrátí Krym pod svou kontrolu, budou tyto jednotky pracovat na různých úsecích.

Zprávu o tom zveřejnilo rovněž ukrajinské MV na svém oficiálním Twitteru. Uživatelé přijali myšlenku MV dost skepticky: jedni poznamenávají, že „u nás všechna moc pracuje ve virtuální realitě“, a jiní předpokládají, že vytvoření nových jednotek potřebovali, aby dostali z rozpočtu více peněz.

Na Ukrajině už působí některé „virtuální“ struktury — například v Kyjevě pracuje tak zvaná prokuratura Autonomní republiky Krym, a prezident Petro Porošenko jmenoval svého zmocněnce na tomto poloostrově.

Krym se znovu stal ruským regionem podle výsledků referenda uspořádaného po státním převratu na Ukrajině. Pro nové sjednocení s Ruskem se vyslovilo 96,77 procenta voličů Republiky Krym a 95,6 procenta obyvatel Sevastopolu. Podle slov Vladimira Putina je otázka Krymu vyřešena navždy.


Není zde článek celý?