Napadení novinářů u Zemana vyšetřuje policie. Ovčáčka to nezajímá

Ostré napadení novinářů ve štábu Miloše Zemana bude mít dohru. Incident vyšetřuje policie. Jiří Ovčáček Hospodářským novinám řekl, že ho to nezajímá. Při napadení pravděpodobně vznikla větší škoda. Jeden z fanoušků Zemana strhl na zem kameru televiznímu štábu. O co při potyčce šlo?

Ve večerních hodinách byla část šálu, kam měli odpoledne přístup jen podporovatelé Zemana, částečně otevřena a bylo možné do ní nahlédnout. U pultů se nepodávaly jen pokrmy, ale také pivo, víno a pálenka. Jednoho z přítomných fanoušků Zemana (člena KSČM píšícího pro Parlamentní listy) to natolik unavilo, že ulehl na podium. Když to někteří novináři uviděli, chtěli ho fotit a točit. Na to však zareagovali přátelé ležícího muže a zakrývali jim objektivy. S ležícím mužem si chvíli povídali a následně mu zavolali záchranku. Lékaři s mužem chvíli komunikovali a potom ho odvezli. Mluvčí záchranky později uvedla, že ve stavu muže hrál roli alkohol.

Incident gradoval právě ve chvíli, kdy na místě byli záchranáři. Okolí Miloše Zemana do novinářů strkalo, jedné z novinářek vytrhli z rukou telefon, dalšímu strhli kameru. Jeden z novinářů dostal několikrát pěstí. Vše doplnily vulgární urážky a výhružky.

Médiím se podařilo rozklíčovat, kdo byli ti, kdo štáby napadali i ten, kdo znaven alkoholem ulehl. Unavený ležící měl být Milan Rokytka, člen KSČM píšící do Parlamentních listů. Ten, kdo do novinářů strkal, zakrýval jim objektivy a nadával jim, byl Jan Šolta. Autor textů na dezinformačních proruských serverech. Tito lidé přispívají na servery, kde se v textech a diskuzích netají tím, že by odpůrci Zemana a novináři zasloužili fyzické tresty. Tak už je to tady.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?