Nehrdinný přístup Romana Galla a Deníků v kauze lživý inzerát proti Drahošovi

Lživý inzerát Miloše Zemana dnes otiskl regionální Deník skupiny Penta. Desetitisíce lidí se tak díky vedení redakcí dozvědí, že Miloš Zeman je bojovníkem proti migrantům a že Jiří Drahoš k nám migranty naopak tahá. Co na tom, že vše je lež. Hlavně, že Deníku někdo zaplatí fakturu, zda jde o peníze z Ruska nebo Číny, to už nikdo neřeší.

Velmi smutný je sloupek ředitele redakcí Deníku Romana Galla, který k inzerátu napsal, že jde o faul, že taková kampaň je ošklivá a že by ji hrad neměl dělat. Když je ta kampaň tak odpudivá (to Gallo poznal správně), proč se jí on a tituly, které řídí, aktivně účastní? Proč tu kampaň vedou? Jasně, protože inzerce.

To, že nad odpudivý inzerát, který sám pustil do tisku, napíše Gallo, že ten inzerát je odpudivý, z něj hrdinu rozhodně nedělá. Naopak. Chtěl-li být za hrdinu, měl zadavatelům říci: Pánové, tohle my neotiskneme, zkuste přijít s něčím jiným. A potom měl vydat sloupek o tom, že to, co dnes otisklo Právo, on zastavil, že je to nechutné. Pak by byl za hrdinu.

Takhle je slušně řečeno za nehrdinu. Asi si neuvědomuje, kolik čtenářů jím vedené tituly oslovují a jak svým rozhodnutím přispívá k manipulaci a sám šíří dezinformace. Velká ostuda.

Není zde článek celý?