Německo ve svých povolilo stavbu Severního proudu 2

Operátor projektu Severní proud 2 dostal povolení ke stavbě plynovodu v německých teritoriálních vodách, uvádí se ve zprávě na webových stránkách společnosti Nord Stream 2 AG.

Byla také schválena pokládka pozemní části plynovodu v oblasti Lubmin poblíž Greifswaldu.

„Horský úřad Stralsundu vydal oficiální povolení ke stavbě 55kilometrového úseku plynovodu dle zákona o energetickém průmyslu,“ uvedli ve společnosti.

Manager Nord Stream 2 Jens Lange řekl, že tato událost je „důležitou etapou v celkovém procesu schvalování projektu“.

V listopadu minulého roku Horský úřad Stralsundu schválil práce v oblasti německého pevninského šelfu (analogie výlučné ekonomické zóny). Povolení ke stavbě musí vydat také Spolkový úřad pro lodní dopravu a hydrografii.

Procedury získání povolení v ostatních čtyřech zemích podél trasy plynovodu — Ruska, Finska, Švédska a Dánska — jdou podle plánu. Nord Stream 2 splnil veškeré požadavky a očekává schválení žádosti.

„Je to klíčové rozhodnutí, které už nyní otevírá možnost zahájit stavbu nejdůležitějšího úseku nového podmořského plynovodu Severní proud 2 v teritoriálních vodách Německa a pobřežního terminálu v Greifswaldu,“ řekl předseda představenstva Gazpromu Alexej Miller.


Není zde článek celý?