NI vypověděl o odpovědi USA na nové ruské zbraně

„Porušení“ Dohody o likvidaci raket krátkého a středního doletu ze strany Ruska, nové ruské protivzdušné zbraně S-500 a tank Armata, a také rostoucí hrozba útoků s použitím dronů určují nezbytnost pro USA vytvářet zbraně, které budou překonávat analogie protivníků, píše National Interest s odkazem na Warrior Maven.

Konkrétně zahajují spojené státy práce na samohybné houfnici, která bude ve srovnání s jinými druhy podobných zbraní vynikat velkou rychlostí přemísťování a lepším stupněm ochrany. Magazín říká, že tato bojová technika je první krok k výrobě zbraní nové generace, které překonávají ruské zbraně.

Jak říkají vývojáři, nová samohybná houfnice na základě již existujícího samohybného děla M109A7 bude schopná zasahovat nepřátelské cíle na vzdálenost do 70 kilometrů.

„Nyní máme dělo, které naše armáda využívá od osmdesátých let. Jsme omezeni v dostřelu, ruské zbraně nás překonávají, jelikož mohou střílet na větší vzdálenost,“ prohlásil generál major americké armády David Basset.

Také zmínil, že instalace výkonnějšího děla vyžaduje dopracování karosérie bojové techniky. Experti si myslí, že schopnost zasahovat cíle na vzdálenost do 70 kilometrů jsou velkým skokem vpřed pro dělostřelectvo. Také tvrdí, že charakteristiky nové samohybné houfnice ji postaví na úroveň se zbraněmi, jako je raketový systém M270 MLRS.

Magazín také zdůrazňuje, že pozemní zbraně se v současné době stále častěji vyvíjejí s cílem zasahování nepřátelských objektů, jako jsou i bojové lodě, letadla a prostředky protivzdušné obrany. K tomu je podle expertů nezbytné přesně určit místo, kde se nepřítel nachází, zůstat přitom ale v bezpečné vzdálenosti. Kvůli tomu se američtí vojáci v nejbližší době chystají modernizovat a zlepšit zbraně s velkým dostřelem. Konkrétně se v Pentagonu jedná o možnosti skladování pozemního dělostřelectva v oblastech Jihočínského moře pro zadržování bojových lodí a letounů Číny.


Není zde článek celý?