Opět problém u klenot. Prezident, nebo troska? Zemanův stav vyvolává lítost

Miloš Zeman na konci debaty. Postavit ho muselo několik lidí. |

Zdravotní stav Miloše Zemana je horší a horší. Jasně je to vidět na debatách v posledních dnech. V první lhal, podával zavádějící informace, ve druhé si ve studiu zapálil cigaretu a mluvil z cesty. Ve třetí opět lhal, nedobře artikuloval, nemohl se postavit a když už ho postavili, vypadal, že se brzy zřítí. Postavit se nedokázal ani když si s Jiřím Drahošem podával ruku. Nepodíval se Drahošovi do očí, nedokázal zvednout hlavu. Díval se do země.

Jeho tragický zdravotní stav byl opět vidět při dnešním ukládání korunovačních klenot. Kvůli němu musela být připravena křesla, dosud klíčníci vždy stáli. Zemanovi se opět nedařilo uzamknout korunovační klenoty. Pomoci mu musel velitel hradní stráže.

Už dávno neplatí to, co Zeman hlásá poslední zhruba dva roky. Že nejsou důležité nohy, ale mozek. Právě mozek už prezidentovi selhává také. Každé oční víčko mu funguje jinak, hůře artikule, má nepřítomný pohled a především vyslovuje jiná slova, než by chtěl. Jasným příkladem je jeho kouření pohanky, které bohužel baví celou republiku. Na místo toho, aby řekl: abych dokončil pohádku totiž vyslovil abych dokouřil pohanku. Stralo se to v pondělní „debatě“ na TV Barrandov. Dalších několik zmatečných slov zařadil do debaty na TV Prima v úterý.

Je lepší si nepředstavovat, jak asi vypadají zahraniční jednání, které vede prezident Zeman. Na jednání ho musejí donést dva stzrážci, aby následně vyslovoval jiná slova, než by chtěl. S naší zemí to díky němu může dopadnout dost zle.

Není zde článek celý?