Ovčáček se naváží do svobodných médií a zastává se těch, která mu hrají do karet

Prezidentskému mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi se nelíbilo, že se novinář Hospodářských novin Jakub Zelenka ptal na to, zda je v pořádku, že kampaň Miloše Zemana sponzoruje i známý kmotr Tomáš Hrdlička. Uvedl, že již médiím vydavatelství Economia nebude odpovídat a že se mají ptát podle zákona 106. Zatím se ale zastává médií z Agrofertu, tedy z vydavatelství Mafra, a úzce spolupracuje s dezinformačním webem Parlamentní listy.

Že má Zeman rád jen média, která mu podlézají, víme dávno Když ale neustále šermuje výrazem „dezinformace“ a „Bakalova média“, deník FORUM 24 se ho zeptal, zda se dívá stejně na média Babišova.

„Nesetkal jsem se v praxi s vysloveně účelovým lhaním o panu prezidentovi. Bakalovo vydavatelství vede kampaň ve prospěch jednoho prezidentského kandidáta,“ napsal Ovčáček, kterému je jedno, že Mafra vede kampaň ve prospěch jednoho předsedy vlády.

Samozřejmě víme, že aby s někým prezident mluvil, musí být servilní jako Jaromír Soukup nebo přisluhovač Radim Panenka z Parlamentních listů. Podobnou praxi je ale nutné odmítnout a Jakuba Zelenky a celého vydavatelství Economia se zastat.

Není zde článek celý?