Ovčáček zpochybnil Drahošovu odvahu se utkat se Zemanem

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana, Jiří Ovčáček. | FOTO: ČTK

Miloš Zeman, přes svého tiskového mluvčího, oznámil, že se zúčastní čtyř televizních debat s Jiřím Drahošem. Ten hovoří o dvou a trvá na České televizi. Jiří Ovčáček ihned zahltil Twitter zprávami o vstřícnosti Miloše Zemana a vyzval jeho protivníka, aby ukázal svou odvahu.

Přestože Zeman v březnu loňského roku hovořil o tom, že se televizních a rozhlasových debat účastnit nebude, zřejmě zjistil, že pouhé vystupování v talk show Jaromíra Soukupa – Týden s prezidentem, nebude pro obhajobu funkce stačit. Proto mu najednou nevadí ani účast na České televizi, kterou jinak neustále kritizuje a útočí na ní.

„Pan prezident dnes potvrdil čtyři TV duely s Jiřím Drahošem. A to stále platí. Pokud má Jiří Drahoš skutečně odvahu, čtyři debaty neodmítne,“ napsal Ovčáček na sociální síť a rýpl si tak do bývalého předsedy Akademie věd.

Podle hradní hlásné trouby prezident nekastuje televizní stanice a jejich diváky. To sice není pravda, ale s tou si na Hradě moc starostí posledních pět let nedělají.

Pokud Drahoš přijme nabídku na účast ve všech debatách, utká se s hlavou státu na České televizi, TV Nova, FTV Prima a TV Barrandov.

Není zde článek celý?