Ověřeno: Zeman v první debatě devětkrát lhal a desetkrát podával zavádějící informace

I přesto, že Miloš Zeman neměl ve své první „debatě“ oponenta, podával nepravdivé a zavádějící informace. Jeho jednotlivá prohlášení v nedělním vystoupení v hlavním vysílacím čase na TV NOVA ověřili analytici serveru demagog.cz a došli k jasnému závěru: Zeman pronesl celekem 32 výroků, přičemž pouze jedenáctkrát řekl pravdu, devětkrát otevřeně lhal, desetkrát podal zavádějící informaci a ve dvou případech vyslovil neověřitelné výroky.

„Miloš Zeman se v první ze svých čtyř televizních debat představil na televizi NOVA. Diskutoval zde sám, jeho protikandidát pozvání odmítl. Prezident Zeman tedy v diskuzi s moderátorem spíše bilancoval průběh svého mandátu, představil některé své vize. Řeč přišla i na aktuální politické otázky spojené s formováním vlády. Zhodnotil také částečně probíhající kampaň nebo své spolupracovníky,“ píše server demagog.cz.

Miloš Zeman lhal v několika důležitých věcech. Například ve vyjádření okolo EET, Alexandera Dubčeka, údajné omluvy Dmitrije Medveděva za okupaci z roku 1968, ale i v tom, kolik obyvatel má Švědsko.

Zavádějící informaci podal například o tom, že dovedl ČR do NATO. Parlament schválil vstup do NATO několik měsíců před tím, než se stal v roce 1998 premiérem.

Přesný přehled toho, co Zeman řekl pravdivě a kdy lhal, najdete zde.

Není zde článek celý?