Pár se nakazil strašnými podkožními červí, když se bos procházel po pláži

Mladý kanadský pár, který se nedávno vrátil z Dominikánské republiky, varuje všechny, kdo plánuje cestu do exotických zemí, o riziku bosé procházky po písku. Mladí lidé se vrátili s neuvěřitelným svěděním nohou, které byly nakaženy parazity.

22letá Katie Stephensová z provincie Ontario sdělila v rozhovoru, že během pobytu ve středisku IFA Villas Bavaro v Punta Caně 25letým přítelem Eddiem Zytnerem zjistili, že je svědí nohy.

Slyšeli o písečných blechách, proto si z počátku mysleli, že to byly ony.

Po návratu domů 18. ledna si Zytner všiml, že jeho nohy silně opuchly a na jeho prstech se objevily malé puchýře.

Stephensová na Facebooku napsala: „Mysleli jsme, že jsou to obyčejná bodnutí, ovšem postupně vypadala hůř.“

Dva lékaři byli šokováni a nemohli pochopit, čím byla nemoc vyvolána. Třetí lékař dokázal určit diagnózu, protože nedávno viděl podobnou nákazu u turisty, který se vrátil z Vietnamu.

Podle sdělení na Facebooku, má pár larvy ancylostomy. Pravděpodobně se jimi oba nakazili, když se procházeli po pláži ve středisku Puanta Cana.

Aby se zbavili těchto parazitů, lékaři jim předepsali preparát Ivermektin — lék, který se používá pro zničení červů v organizmu.

Kanadský národní ústav společenského zdraví (Health Canada) odmítl jejich žádost na léčbu, protože preparát není licencován v Kanadě. Matka Stephensové musela jet do amerického Detroitu, aby koupila potřebné léky.


Není zde článek celý?