Pískám rovinu, vzkazoval Soukup Drahošovi. Včera stál po Zemanově boku

Jaromír Soukup se rád vychloubá, že na jeho televizi mu nikdo nebude říkat, na co se má ptát nebo jaké hosty si zvát. Jedním dechem však dodává, že TV Barrandov je objektivní stanicí, která se řídí danými pravidly a diváky informuje nezaujatě, což třeba vzkázal Jiřímu Drahošovi, když ho zval do Duelu se Zemanem. To, že nepokrytě lže, dokázala jeho včerejší přítomnost na oslavě znovuzvolení Miloše Zemana, kde se zařadil mezi jeho nejvěrnější.

Diskutovat o tom, že Soukup je, slušně řečeno, hlavě státu silně nakloněn, je bezpředmětné. Vždyť už si z toho dělají legraci všichni, kteří nepracují pro majitele TV Barrandov nebo na Pražském hradě. „Moderátor“ Týdne s prezidentem však neváhá ukázat, jakou je loutkou v rukách Miloše Zemana i v den druhého kola voleb.

Je to až románové přátelství. Soukup po několika neúspěšných pokusech prosadit se v politice vsadil na silného koně. Všechnu svou energii upřel do spolupráce s Milošem Zemanem. Ten, zrovna ve válce se všemi televizemi, s tou veřejnoprávní nejostřejší, se rozhodl, že bude benevolentní k TV Barrandov.

Odstartoval tak nejen zrod rádobymoderátora, který od té doby chce uvádět snad každý pořad na své stanici, ale také skvělé televizní promo, které mu mělo pomoci oslovit voliče před, tehdy připravovanou, prezidentskou (ne)kampaní.

Soukup, nadšen z benevolentnosti jindy k novinářům nevraživého pána, začal dělat vše pro to, aby se z jeho stanice postupně stávala hradní televize. Kromě Týdne s prezidentem se tak ve třech pořadech Jaromíra Soukupa objevil Jiří Ovčáček a jindy bezpohlavní zprávy tu a tam začaly vysílat exkluzivní zprávy ze života hlavy státu. Články v Soukupově časopisu Týden ani netřeba zmiňovat.

Za tuto věrnou službu včera ředitel skupiny TV Barrandov dostal celostátně odvysílanou odměnu. Směl se vedle Daniela Hůlky, Tomia Okamury, Zdeňka Nejedlého, manželů Mynářových nebo Milana Chovance sešikovat za záda znovuzvoleného prezidenta.

Až tedy příště bude Jaromír Soukup hovořit o objektivitě své televize, stačí se podívat na záznam tiskové konference staronové hlavy státu. Ano, ten objektivní „novinář“ tam je. Jako fanda Miloše Zemana.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?