Podle Milana Knížáka je prezident pomatený a Babišova vláda parazitní

Miloš Zeman, Andrej Babiš. |

Milan Knížák vydal přání do roku 2018. O vládě Andreje Babiše se vyjadřuje jako o parazitní, o Miloši Zemanovi jako o pomateném prezidentovi. Zmínil také přání, abychom našli alespoň torzo tradičních hodnot západní civilizace.

„DOVOLTE, ABYCH VÁM POPŘÁL DO NOVÉHO ROKU 2018 KLID V DUŠI I V SRDCI, ABYSTE MĚLI ŠANCI NAJÍT DNES TAK CHYBĚJÍCÍ POKORU A ÚCTU K ŽIVOTU. DOUFÁM TAKÉ, ŽE SE ZBAVÍME PARAZITNÍ VLÁDY A POMATENÉHO PREZIDENTA A NALEZNEME ALESPOŇ TORZA TRADIČNÍCH HODNOT, KTERÉ SE ZE ZÁPADNÍ CIVILIZACE RYCHLE VYTRÁCEJÍ,“ napsal Milan Knížák.

Ten se v minulých měsících opakovaně vyjádřil kriticky k Miloši Zemanovi i Andreji Babišovi. „Stydím se za všechny, kteří dávají šanci lidem, jako je Andrej Babiš. Tento člověk s sebou nese všechny zlořády minulé doby a je jasné, že moc, kterou získá, okamžitě zneužije,“ napsal před časem na adresu Andreje Babiše Milan Knížák.

V jednom svém nedávném textu pak výtvarník přirovnal Miloše Zemana ke Klementu Gottwaldovi. „Zeman vystupuje jako děd Vševěd, pokyvuje hlavou a kazatelsky dává panu Soukupovi najevo svou genialitu. S vážnou tváří a pomalým důrazným hlasem, který mně připomíná projevy Klementa Gottwalda, jež jsem v dětství z rádia slýchával, vypouští z úst hlouposti a nehoráznosti, které nám předkládá jako nepsané zákony. Mám pocit, že si pan prezident myslí, že jsme národ idiotů. Jen aby se nepřepočítal,“ napsal Milan Knížák.

Není zde článek celý?