Policie začne vyslýchat členy Babišovy rodiny

Státní zástupce rozhodne o pokračování trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo, jakmile obdrží ze sněmovny usnesení o vydání poslanců Babiše a Faltýnka. Nejprve ale rozhodne o říjnových stížnostech všech obviněných proti usnesení o zahájení trestního stíhání. Sdělila to mluvčí pražských městských žalobců Štěpánka Zenklová pro deník Právo.

Pakliže dá státní zástupce vyšetřovatelům pokyn k pokračování stíhání, což lze očekávat v kontextu s žádostí o vydání, bude policie pokračovat v šetření tím, že začne vyslýchat všech jedenáct obviněných, tedy také členy Babišovy rodiny včetně dvou dětí z prvního manželství ne něž měla být farma na určitou dobu přepsaná. To policie dosud neučinila proto, že se kauza váže hlavně na Babišovu osobu. Kriminalisté nemohli před vydáním poslanců sněmovnou klást ostatním obviněným dotazy, jež se osoby poslance a premiéra Babiše týkají.

Andreje Babiše podezřívá policie z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie, Jaroslava Faltýnka pouze z podvodu. Babišovi hrozí v případě uznání viny trest v rozmezí od pěti do deseti let, neboť vzhledem k rozsahu škody se jedná o závažný trestní čin.

Kromě Babiše a Faltýnka a Babišových dvou dětí figuruje mezi obviněnými také premiérova manželka Monika, její bratr Martin Herodes a dále také zástupci původní firmy Farma Čapí hnízdo.

Není zde článek celý?